Calendar

September 2014
MonTueWedThuFriSatSun
 << <Sep 2017> >>
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Announce

Who's Online?

Member: 0
Visitor: 1

rss Syndication

Archives

Posts sent in: September 2014

19 Sep 2014 

Kupno psa


Decyzja o kupnie pupila nie jest łatwa. Trzeba to dobrze przemyśleć zanim podejmie się taką decyzję. Nie należy poddawać się tylko i wyłącznie naleganiom i błaganiom ze strony dzieci czy innych domowników. Może się to skończyć tym, że wszystko co związane z psem będzie na naszej głowie. Co gorsza bywa również i tak, że psy traktowane są, jak zabawki i kiedy się znudzą są wyrzucane lub oddawane do i tak przepełnionych już schronisk. Posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność. Wymaga od nas odpowiednich warunków jakie musimy mu zapewnić. Chodzi tu głównie o dostatecznie długie i wydajne spacery, zabawę w ciągu dnia, zapewnienie dobrze dobranej żywności oraz picia, a także opieki weterynaryjnej. Zatem jest to również pewien, często wcale nie mały koszt. Dlatego właśnie konieczne jest przemyślenie kwestii posiadania psa. Nie da się ukryć, ze jego posiadanie to również wielka radość, to przyjaciel jakich mało, jest to również świetna sprawa, aby nauczyć dzieci odpowiedzialności za kogoś i delikatności w stosunku do innych żywych istot.

Admin · 188 views · Leave a comment
19 Sep 2014 

W służbie


W wielu krajach psy różnych ras wykorzystywane są do różnych celów w służbach takich jak wojsko, policja lub służby celne. Szkolone są do łapania złoczyńców, poszukiwania zaginionych osób w tym również dzieci, do znajdywania różnych nielegalnie przewożonych rzeczy lub też do wyszukiwania ładunków wybuchowych czy narkotyków. Wykorzystywane są również w ratownictwie do odszukiwania osób zaginionych w gruzowiskach, w zaspach śnieżnych itp. W niektórych państwach istnieje zakaz wywozu mięsa za granicę, dlatego też niektóre psy są przygotowywane do wyszukiwania w bagażach konkretnej żywności. Psy wybierane do tych celów są specjalnie wybierane z hodowli i poddawane różnym próbom, aby sprawdzić czy nadają się do takich działalności. Następnie wyselekcjonowane psy przechodzą długotrwałe szkolenie, które kończy się testami. Jeśli pies przejdzie je pozytywnie rozpoczyna służbę. Psy i suki, które zostaną przyjęte do służby nie mogą być wykorzystywane do hodowli przez około 7-8 lat służby. Dlatego właśnie najczęściej SA one kastrowane lub sterylizowane. 

Artykuł napisany na podstawie: zwierzęta domowe
Admin · 186 views · Leave a comment
19 Sep 2014 

Pomocna łapa


Psy są w stanie pomagać człowiekowi nie tylko w czasie terapii, ale również i w życiu codziennym. Dotyczy to zwłaszcza osób, które poruszają się na wózkach czy są niewidome. Ale często wykorzystywane są również u osób niesłyszących. W ostatnim okresie czasu słyszy się również o wykorzystywaniu psów u osób z epilepsją oraz w rodzinach, gdzie znajduje się dziecko z autyzmem. Takie psy są specjalnie selekcjonowane i bardzo długo i dokładnie szkolone do tego, co mają robić. Psy wyszkolone dla osób niepełnosprawnych potrafią bardzo wiele różnych rzeczy. Przynieść potrzebne przedmioty, zgasić lub zapalić światło, otworzyć drzwi, ściągać części ubrania właściciela. Dla osób cierpiących na epilepsję psy szkolone są w taki sposób, aby umiały przewidzieć zbliżający się atak i w pewien sposób poinformowały o tym osobę chorą. Pomoc psów jest naprawdę nieoceniona w wielu przypadkach. Oczywiście takie szkolenie jest bardzo trudne i długotrwałe, a wyszkolony pies niestety bardzo drogi. Jednak istnieją sposoby, aby osoby potrzebujące takiego psa otrzymały.


Admin · 187 views · Leave a comment